Açık Artırma Satış Formu

Antika Mezat platformunda aşağıdaki satış talep formunu doldurmadan önce Sık Sorulan Sorular ve Antika Kullanım Şartlarını incelemenizi öneriyoruz. 

storec shop

Müzayede Kuralları

storec shop

Sık Sorulan Sorular

storec cog

Şartlar Koşullar

antika esya vektor

Ön Kayıt Formu Açıklamaları

Antika Eşyamı Müzayedeye Çıkartabilir miyim?

Evet, antika eşyanızı ücretsiz olarak Antika Mezat Platformundan açık artırmaya çıkartabilirsiniz. 

Antikamı Satmak İstiyorum, Müzayede İçin Ücret Alıyor musunuz?

Antika Mezat, satıcılardan hiç bir şart ve koşulda ücret talep etmez. Antikanızı müzayede platformumuzdan gönül rahatlığı ile açık artırmaya alabilir, dilediğiniz antikacıya satışını yapabilirsiniz.

Antika Haricinde Farklı Ürünler İçin de Müzayedeniz Var mı?

Hayır, Antika Mezat Platformunda sadece antika eşyaların açık artırması yapılır 

Antika Eşyam İçin Açıklama Kısmında Ne Yazmalıyım?

Antikanızın durumunu, biliyorsanız tarihini, özelliklerini, adedini, antikanızı açıklayan detaylı tüm bilgileri açık ve şeffaf olarak şekilde vermelisiniz. 

Antikama Ait Görsellerimi Nasıl Yükleyeceğim.

Antikanızı Antika Satış Formu'nunda bulunan GÖRSEL EKLE alanından yüksek çözünürlükte ve en az 4 adet görsel ekleyebilirsiniz.

Antika Eşyamın Videosunu Nasıl Ekleyebilirim?

Antika eşyanıza ait videolarınızı Youtube, Vimeo gibi platformlardan ekleyebilir, bağlantı linkini SATIŞ FORMU alanına girebilirsiniz.

Müzayede Başlangıç Fiyatı Nedir?

Müzayede başlangıç fiyatı, açık artırmanın açılış fiyatıdır. Ne kadar düşük tutarsanız, antika eşyanıza ilgiyi artırmış olacaksınız. Unutmayın, antikanız belirlediğiniz REZERV fiyata gelmeden istemediğiniz sürece satış tamamlanmaz.

Teklif Artış Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?

Teklif artış fiyatı (artırım aralıkları) belirlemek için Satış Talep Formu'nda bulunan artırım aralık fiyatını belirleyebilirsiniz. Örneğin, 5.000 TL olarak belirlediğiniz açılış fiyatı için artırım tutarınızı 250 TL olarak belirleyebilirsiniz. Böylece her bir teklif için artırım oranı 250 TL. olacaktır.

Rezerv Fiyat Nedir?

Rezerv Fiyat, antikanızın en düşük satış fiyatıdır. Antikacılar (Alıcılar) rezerv fiyatını görmezler. Rezerv fiyatın altında kalan fiyat tekliflerinde açık artırmanız yeniden listelenir. Dilerseniz rezerv fiyatın altında da satış yapabilirsiniz. 

Açık Artırma Başlangıç Tarihini Nasıl Belirlemeliyim?

Açık artırma başlangıç tarihini belirlerken, onay sürecini göz önünde bulundurun. Onay süreci ortalama 24 saat ile 48 saati bulabilmektedir.

Açık Artırma Bitiş Tarihini Nasıl Belirlemeliyim?

Açık artırma bitiş tarihini dilediğiniz tarihi yazabilirsiniz. Bu tamamen sizin tasarrufunuzdadır. Tavsiyemiz en az bir ay olarak belirlemeniz yönündedir.

Satış Fiyatı Beklentilerimi Karşılamadı. Ne Yapmalıyım?

Rezerv Fiyatın altında kalan ya da tahmininize yaklaşmayan eseriniz için yeniden listeleme yapabilirsiniz.  Listeleme sırasında eklemeniz gereken kurallar;

  • Açık Artırma Ne Zaman Tekrar Başlasın (N saat sonra = Örneğin 24 saat sonra)
  • Açık Artırma NE Kadar Tekrar Açık Kalsın (N saat boyunca = Örneğin 48 saat boyunca açık kalsın)
Son Ana Kadar Eserime Teklif Gelmedi. Son Anda Teklif Geldi. Açık Artırmayı Uzatabilir miyim?

Evet, isterseniz son 5 dakika kalana kadar teklif alamazsanız, ya da son 5 dakika kala teklif alırsanız, İSTERSENİZ açık artırmanızı 10 dakika uzatabilirsiniz.

Açık Artırma Bitti. Ancak Antikacı Ödememi Yapmadı. Ne Yapmalıyım?

Koleksiyoncu (Antikacı) kazandığı eseri almazsa, ya da ödemesini yapmazsa, eserinizi yeniden listeleyebilirsiniz.  Bunun için" ... saat sonra ödenmezse yeniden listeleyin" alanına süre girmeniz yeterli olacaktır. 

Antikacı Ödememi Yapmazsa Yaptırımınız Nedir?

Koleksiyoncu (Antikacı) kazandığı eseri almazsa, ya da ödemesini yapmazsa, Antika Mezat uygulamasında bir daha müzayede katılamaz, üyeliği kapatılır. Üyelik ücreti iade edilmez.

Antika Eser Açık Artırma Satış Ön Kayıt Formu

Lütfen Formu Doldurmadan Önce Sık Sorulan Sorular Alanını İnceleyiniz.